0
Daha iyi bir seks için kesinlikle en iyi yolu mu arıyorsunuz? Libidonuzu etkileyebilecek çok fazla faktör olduğu için kendinize uygun cevabı bulmanız için biraz sabır göstermeniz gerekebilir. Bununla beraber, ihtiyacınız olduğunda biraz yardım almak en iyisidir.
Seksin hem fiziksel hem de ruhsal açıdan bir kombinasyona ihtiyaç duyması yüzünden uzman doktorunuz ile kendi durumunuzu tartışıp gerekli yönlendirilmeleri almalısınız.
Doktorunuz size tıbbi ilaç tedavisi uygulanıp uygulanmayacağı konusunda en doğru bilgileri verecektir. Bununla beraber sizi, sorununuzun kaynağı olabilecek ruhsal sorunlar için bir terapiste veya konunun diğer uzmanlarına yönlendirebilir.Eğer sadece basit ve kolay çözümler arıyorsanız verceğimiz önerilere uymanız sorunlarınızı çözüp, cinsel yaşamınızı biraz ateşleyebilir. Bu basit öneriler ile cinsel enerjinizi arttırabilirsiniz.

Ölçülü bir biçimde beslenme düzeni uygulayın, yeteri kadar dinlenmeyi ihmal etmeyin ve düzenli olarak fiziksel egzersizler yapın. Yani vücudunuza iyi davranmak atacağınız ilk adım olmalı. Aslında, düzenli yapılacak fiziksel egzersizler sağlıklı ve iyi bir cinsel yaşam için gerekli olan anahtarlardan belki de en önemlisi sayılabilir.Araştırmalar bize göstermektedir ki, düzenli egzersiz yapan kişilerin vücutlarındaki kan dolaşımı sağlıklı olduğundan, bu genital bölgelerdeki kan dolaşımını da sağlıklı kılmaktadır.


Televizyonun Düğmesini Kapayın: Ve partnerinizin düğmelerini açın! Akşam saatlerinde televizyon izlemeyi biraz azaltarak evinizdeki fiziksel mahremiyetiniz için biraz daha vakit yaratın. Yapılan araştırmalarda partnerinizle ilgilenmekten ziyade gece televizyon izlemenin aşk hayatına verdiği zararların birden fazla olduğu ortaya çıkmaktadır: Bunlardan bir tanesi ise cinsel isteği azaltmak ve erkeklerde ereksiyon sorunlarına yol açmasıdır.

 
Müzik ve Mum Işıklarını Boş Verin: Eğer peşinde olduğunuz şey romantizm ise, sinemada yürek hoplatan bir macera filmi izleyebilir, kahkahalara boğulacağınız bir komedi şovuna gidebilir veya evde bazı aerobik egzersizler deneyebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre konu cinel istek ve cevap verme olduğunda, sinir sistemini harekete geçiren her şey, onu zapteden ve sindiren her şeyden daha iyi etki etmektedir. Sinir sisteminin canlanması, kalp atışınızın artması ve kardiyovasküler düzeninizin daha iyi çalışması anlamına gelir.
Cinsel aktiviteler için zaman yaratmaktan ziyade, en doğru en uygun zamanı seçmek çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda kadınların cinsel birleşme için her bakımdan en uygun oldukları zaman dilimi ortaya çıkmıştır. Kadınlar en etkili orgazmı adet dönemini takip eden 6. ve 10. günler arasında yaşamaktalar. Adet döneminin ilk günü adetin başladığı gün olarak alınmaktadır. Gün içindeki zaman önemli değildir, seks hormonları gün içinde değişiklik göstermezler.

 
Uyarıcı Kokuları Deneyin: Rahatlamaya ihtiyacınız mı var? Cinsel etkileri büyük kokuların üzerinde durmalısınız. Lavanta aromalı losyonları ve yağları deneyin. Hem sizi hem de partnerinizi gevşetecek ve havaya sokacaktır. Yapılan araştırmalarda lavanta kokusunun bazı kişilerde mental stresi azalttığı ve rahatlama hissi yarattığı ortaya çıkmıştır. Buna rağmen, keskin kokulardan bazılar çeşitli kişilerde farklı etkiler yaratabilir. Size en uygun kokuyu kendiniz deneyerek bulmalısınız.

 
İletişim Kapılarını Açık Tutun: İletişim olanaklarını maksimuma çıkardığınızdan emin olun. Duygu ve düşünlerinizi partnerinizle paylaşmak ve birbirinizin hislerine, fobilerine ve arzularına saygı göstermek ilişkilerinize büyük katkı yapacaktır. Ayrıca problem çözme durumlarında güzel bir atmosfer yaratacaktır.
Alkole Dikkat Edin: Bir kadeh içki sizi havaya sokup güzel bir his verir diye düşünseniz bile , alkol oranını arttırdığınızda kan basınıcınız düzenini bozar cinsel arzularınızı içine kapatır. Alkol sinir sistemini zayıflattığı için koordinasyonunuzu bozar, vajinal kayganlığı azaltır ve cinsel dürtülerin düzenini bozar. 

Yorum Gönder Blogger

DİKKAT!
İfadeler şekiller, jpg, gif, png,bmp formatlarında resim, foto, video, müzik ekliyebilirsiniz.Resim eklemek için-- [img] resim linki [/img] // Müzik eklemek için :-- [nct]Müzik linki [/nct] Youtube Video ekleme:-- [youtube] Youtube Video Link [/youtube] Link kapanış kutucukların arasına boşluk bırakın
***KÜFÜR HAKARET İÇEREN YORUMLAR SİLİNECEKTİR***
Gülen ifade eklemek için işaretleri kullanın
:) (: :)) :(( =)) =D> :D :P :-O :-? :-SS :-t [-( @-) b-(

 
Top