0

'25 metre' davası!

19 yaşındaki eşten 27 yaşındaki kocaya dava...
Adana’da, eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle evine 250 metreden fazla yaklaşması mahkeme kararıyla yasaklanan Murat A., evinin 25 metre uzağındaki işyerine gidince eşinin, "evime yaklaşma sınırını ihlal etti" şikayetiyle karşılaştı. Mahkeme kararını ihlalden yeniden hakim karşısına çıkmaya hazırlanan adam, "Ya işimden olacağım ya da hakkımdaki davalar hiç bitmeyecek" dedi.


Merkez Sarıçam ilçesinde yaşayan Zeynep A. (19), geçen ay, 1,5 yıldır evli olduğu kocası Murat A.’nın (27), kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Zeynep A., dilekçesinde ikamet adresi olarak kocasıyla yaşadığı İncirlik Mahallesi’ndeki TCDD 6. Bölge Müdürlüğü lojmanlarını gösterdi.

19 yaşındaki eş 27 yaşındaki kocadan davacı oldu
Foto galeri için tıklayın


Şikayet üzerine 1. Aile Mahkemesi’nde görülen dava sonunda, Murat A.’nın, 1 Temmuz 2011 tarihi itibariyle eşinin yaşadığı eve 6 ay süreyle 250 metreden fazla yaklaşması yasaklandı. Mahkeme ayrıca, yine 6 ay süreyle eşine karşı şiddete veya korkuya yönelik söz ve davranışlarda bulunmasını, herhangi bir iletişim vasıtasıyla rahatsız etmesini yasakladı.

Mahkeme heyeti, bu kararlara aykırı davranması halinde Akpınar’ın tutuklanacağı ve hakkında hapis cezası uygulanacağına karar verdi. Zeynep A.’nın mahkemede adres olarak birlikte yaşadıkları lojmanı göstermesi Murat A. için de sıkıntılı günlerin başlamasına neden oldu.

"KARARI İHLALDEN YENİDEN HAKİM KARSINA ÇIKACAK"

Murat A., eşinin lojmanda yaşamamasına rağmen zaman zaman evine gelip gittiğini belirterek, şunları söyledi:

"Eve gelince beni işyerimdeyken şikayet ediyor. Mahkemenin verdiği karara uymak istiyorum ama işyerim evin 25 metre yakınında ne yapacağımı şaşırdım. Geçen günlerde kayınpederim ve eşim beni işyerinde görünce 250 metreden fazla yaklaştığım için sataştılar. Ben de kendilerine ’işyerime gelmek durumundayım. Yoksa ekmeğimden olurum’ deyince aramızda tartışma çıktı. Bu kez, beni tekrar şikayet ettiler" diye konuştu.

Murat A., mahkemenin kararını ihlal etmek suçundan yeniden hakim karşısına çıkacağını belirterek, "Ne yapacağımı şaşırdım, ya işimden olacağım ya da hakkımdaki davalar hiç bitmeyecek" dedi.

gazete vatan

Yorum Gönder Blogger

DİKKAT!
İfadeler şekiller, jpg, gif, png,bmp formatlarında resim, foto, video, müzik ekliyebilirsiniz.Resim eklemek için-- [img] resim linki [/img] // Müzik eklemek için :-- [nct]Müzik linki [/nct] Youtube Video ekleme:-- [youtube] Youtube Video Link [/youtube] Link kapanış kutucukların arasına boşluk bırakın
***KÜFÜR HAKARET İÇEREN YORUMLAR SİLİNECEKTİR***
Gülen ifade eklemek için işaretleri kullanın
:) (: :)) :(( =)) =D> :D :P :-O :-? :-SS :-t [-( @-) b-(

 
Top